31.08.2009 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Francie připraví Itálii o prvenství

Francie letos zřejmě připraví Itálii o prvenství ve světové produkci vína, o které ji ovšem Itálie připravila loni. Oznámila to největší italská zemědělská asociace Coldiretti s odvoláním na odhady z obou zemí.

Podle francouzské agentury FranceAgriMer se letošní produkce vína ve Francii odhaduje na 4,8 miliardy litrů. Itálie podle místního průzkumu z minulého měsíce předpokládá, že letošní produkce bude 4,7 miliardy.  Letos italská produkce vína klesla, protože někteří farmáři v rámci reformy odvětví za podpory Bruselu část keřů zrušili, uvedl průzkum centra ISMEA a oborové organizace Unione Italiana Vini (UOV).  Coldiretti ale dodává, že bude mít italská úroda velmi vysokou kvalitu. Opírá se o prohlášení různých pěstitelů, kteří chválí letošní hrozny pro vysoký obsah cukru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down