24.07.2007 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Francouzští pěstitelé si oblíbili geneticky modifikovanou kukuřici

Ve Francii se v letošním roce meziročně zvýšily plochy oseté geneticky modifikovanou kukuřicí čtyřnásobně na více než 21 tisíc hektarů a tento trend by se mohl udržet i v dalších letech. Uvedlo to minulý týden sdružení evropských pěstitelů kukuřice a vědců Maiz'Europe.

Geneticky upravená kukuřice je u farmářů na rozdíl od spotřebitelů stále oblíbenější, protože odolává hlavnímu hmyzímu škůdci a přináší vyšší výnosy. Kukuřice upravená geneticky tak, aby odolala zavíječi, je v Evropě zatím jedinou plodinou povolenou komerčně pěstovat. Americká firma Monsanto, která její semena produkuje, očekává, že v příštích deseti letech se bude plocha osetá touto plodinou zvyšovat každoročně o 50 až sto tisíc hektarů. V letošním roce osetá plocha dosahuje sto tisíc ha.
Ve Francii Monsanto očekává rozšíření produkce GM kukuřice na 600 tisíc hektarů. Letos francouzští farmáři oseli kukuřicí 1,4 milionu hektarů.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 70MB (14% of 500MB)