Fruta zvýšila tržby

Výrobce konzervovaných potravin Fruta Podivín z Břeclavska, který od 90. let patří do koncernu Hamé, loni zvýšil tržby o téměř procento na 483 milionů korun. Zisk se firmě snížil o více než třetinu na 4,9 milionu korun, vyplývá z výroční zprávy ve Sbírce listin.
Fruta patří k jednomu z hlavních výrobních podniků Hamé. Vyrábí se tam marmelády, džemy, povidla a především kojenecké výživy. Těch se v Podivíně vyrobí až 45 milionů kusů ročně a postupně se modernizuje jejich výroba.

Pod značkou vlastníka se vyváží produkce  zhruba do tří desítek zemí. Například na Slovensko, do Ruska, Izraele, Tuniska či Austrálie. Firma stejně jako loni zaměstnávala 215 lidí.
Firma vznikla jako akciová společnost v roce 1994. Do koncernu Hamé patří společně s podniky Pika z Bzence, Otma-Sloko z Uherského Hradiště či Slováckou Frutou z Kunovic. Celkové tržby Hamé loni přesáhly pět miliard korun a export se na nich podílel více než polovinou.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down