01.11.2006 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Funguje nová kancelář pro zemědělské restituce

Od dnešního dne funguje na ministerstvu zemědělství (MZe) kancelář pro zemědělské restituce, která souvisí s transformací družstev. Důvodem zřízení této kanceláře, která bude působit pouze dočasně, je především rostoucí počet stížností na nevyřízené restituce, podaných na Českou republiku k Mezinárodnímu soudnímu dvoru pro lidská práva ve Štrasburku. Lavina stížností na Českou republiku snižuje její mezinárodní kredit. Informovala o tom tisková mluvčí MZe Táňa Králová.

Mnoho žalob je také v soudním řízení a zatěžuje tak českou justici. Navíc s blížícím se termínem promlčecí lhůty (rok 2009) lze očekávat další nárůst žalob ze strany oprávněných osob. Hrozí, že stát ponese odpovědnost za zmařené majetkové nároky, vysvětlila Králová.
Kancelář na MZe má být centrem pro styk s veřejností v této problematice. Její činnost by měla pomoci i tomu, že čeští občané přestanou hledat pomoc u mezinárodního soudního dvora ve Štrasburku. Díky odborné pomoci nové kanceláře by se mělo snížit i zatížení českých soudů. Dořešením náhrad za nevydaný zemědělský majetek se doposud žádná státní instituce nezabývala. Činnost kanceláře by měla pomoci současný politický problém přenést do věcné roviny. Cílem nového pracoviště bude také zmapovat vypořádání majetkových podílů z transformace zemědělských družstev, protože k dispozici jsou jen různé odhady, které se značně rozcházejí, uvedla Králová.

Napsat komentář

Napsat komentář

Komentáře k článku

 1. Dobrý den,

  měla bych také na Vás prosbu. V roce 2008 jsem dostala dědictví po otci,
  který zemřel a to: Členská práva a povinnosti ve Výrobním a obchodním družstvu
  Stěbořice včetně vypořadacího podílu a majetkového podílu asi ve výši 199ooo Kč/restituce/
  za nevydaný majetek, který tam otec vložil . Do dnešního dne se mi nepodařilo
  získat ani korunu.
  Jsem důchodkyně, je mi 63 let a nemám peníze na soudy.
  Nevím, jestli se zabývate
  i takovými případy, ale já už nevím, kde se mám obrátit.
  Pokud by jste se moji záležitosti zaobírali, pošlu podrobnosti.Děkuji Šťastná Marie

 2. Tak to slyším moc ráda 🙂 I my jsme si u nás doma také nedávno dělali takový menší kancl, protože asi všichni víte, co se venku dělo, takže to bylo nezbytně nuté... No a na této stránce zde - https://www.ajprodukty.cz/kancelare-a-zasedaci-mistnosti/kancelarsky-nabytek/463706.wf jsme sehnali docela dost kancelářského nábytku a i věcí do zasedacích místností, protože jsme si jednu takovou u nás v předsíni udělali 🙂 Moc fajn nápad!

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down
Memory: 28MB (5.6% of 500MB)