Gandalovič vítá odvolání protestní akce

Ministr zemědělství Petr Gandalovič přivítal rozhodnutí Agrární komory ČR, která reagovala na jeho úsilí o řešení vážné situace v odvětví mléka odvoláním plánované protestní akce zemědělců. Informoval o tom mluvčí minsiterstva zemědělství Petr Vorlíček.

Ministr sdělil, že je připraven znovu jednat a hledat další nástroje, které pomohou současnou situaci řešit. Podle jeho slov už Ministerstvo zemědělství ČR konkrétní kroky připravuje.
„Po dohodě s ministrem financí připravujeme návrh, na základě kterého poplynou do Podpůrného a garančního rolnického a lesnického fondu dvě miliardy korun určených na řešení dopadů ekonomické krize na zemědělce. Ministr financí by měl návrh předložit pravděpodobně na posledním lednovém zasedání vlády. Dalších osm set milionů korun půjde do rozpočtu MZe na dorovnání přímých plateb na maximální úroveň,“ upozornil Gandalovič.
Ministr vyzval k návratu k jednacímu stolu. „Jsem rád, že agrární komora od nátlakových akcí upustila. Je potřeba znovu zasednout k jednání a rozhodnout o podmínkách využití těchto finančních prostředků,“ uvedl ministr.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *