28.06.2007 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Gandalovič zahajuje návštěvu Slovinska

Ministr zemědělství Petr Gandalovič dnes odcestoval na dvoudenní pracovní návštěvu Republiky Slovinsko. Během ní se setká se svým protějškem - ministrem zemědělství, lesnictví a potravin Iztokem Jarcem. Pracovní cesta navazuje na předchozí návštěvu státní tajemnice slovinského ministerstva Branky Tome v České republice. Agroweb o tom informovalo ministerstvo zemědělství.

„Jedním z hlavních cílů cesty je výměna informací, zkušeností a postupů při přípravách na předsednictví v Radě Evropské unie v oblasti zemědělství. Slovinsko bude předsedající zemí EU rok před námi, tedy v prvním pololetí roku 2008. Kromě problematiky předsednictví se budeme věnovat také aktuálním celoevropským zemědělským tématům,“ uvedl ministr Gandalovič.
Zahraniční návštěvu zahájí Petr Gandalovič jednáním s ministrem zemědělství, lesnictví a potravin Iztokem Jarcem. Na programu bude diskuse o současném stavu příprav a priorit obou zemí na předsednictví v Radě EU, probrány budou také možnosti vzájemné spolupráce. Dalšími body jednání budou směřování a budoucnost Společné zemědělské politiky či zkušenosti z využívání zemědělských fondů Evropské unie.
Ministr zemědělství navštíví také potravinářské podniky, mezi nimi společnost Ljubljanske mlekarne, masozpracující závody MIP d.d. Nova Gorila, závod na zpracování rybích konzerv Delamaris Izola d.d.. a vinařskou společnost Vinakoper.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down