18.06.2000 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Garanční fond může přispět na kompenzace sucha

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond může přispět částkou 50 až 100 milionů korun na kompenzaci ztrát způsobených suchem. V rozhovoru pro týdeník Zemědělec to uvedl náměstek ministra zemědělství a předseda představenstva fondu Richard Chvojka.

Uvedená částka by ovšem podle Chvojky měla být součástí pomoci ve výši zhruba 150 milionů korun, kterou by mělo poskytnout ministerstvo zemědělství. "Zemědělcům je ale třeba poskytnout na krytí ztrát především přímé dotace. Budeme se proto snažit, aby částka z rozpočtu fondu byla co nejnižší a rezervy se hledaly v jiných kapitolách resortu. Navíc předpokládáme, že fondu se následky letošního sucha budou stejně týkat v tom, že zřejmě dojde k většímu zájmu o provozní úvěry," řekl Chvojka.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down