GE Money Bank mění jméno na MONETA Money Bank

Od 1. května tohoto roku bude společnost GE Money Bank, a. s., působit v České republice pod novým názvem MONETA Money Bank, a. s. Od uvedeného data budeme rovněž používat nové logo.

Změna názvu souvisí se strategickým rozhodnutím mateřské společnosti General Electric (GE). Ta v dubnu loňského roku oznámila, že se do budoucna hodlá zaměřit na své obchodní aktivity v oblasti průmyslu a že postupně odprodá většinu svých firem patřících do celosvětové finanční divize GE Capital, a to včetně české skupiny GE Money (GE Money Bank, GE Money Leasing a GE Money Auto).

Toto rozhodnuti znamená, že skupina GE prodá veškeré společnosti patřící do divize GE Capital, které se přímo nepodílejí na financování prodeje průmyslových produktů skupiny GE. Rozhodnuti přitom nijak nesouvisí s výkonností společnosti GE Money Bank v České republice, která je silnou a stabilní finanční institucí a patří mezi největší české banky.

Jak společnost ve svých materiálech uvádí, zamýšlí uvést akcie na veřejný trh Burzy cenných papírů Praha a na základě loňského strategického rozhodnutí akcionáře zahájila postupný proces přípravy společnosti na odprodej, který se nyní završí. Společně s jejím akcionářem se totiž rozhodla pro vstup společnosti na burzu cenných papírů prostřednictvím nabídky akcii institucionálním investorům. Jde o standardní formu prodeje společnosti. Z pohledu klientů pak nedojde k žádným změnám ve fungování banky – bude i nadále poskytovat stejné produkty a služby.

Sama transakce však bude doprovázena změnou obchodního názvu banky.

Názvy společností působících v České republice se změní následovně:

GE Money Bank, a. s., na MONETA Money Bank, a. s.,

GE Money Auto, s. r. o. na MONETA Auto, s. r. o.,

GE Money Leasing, s. r. o. na MONETA Leasing, s. r. o.

Očekává se, že ke změně názvu oficiálně dojde od 1. května 2016.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *