27.06.2008 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grand Vysočiny pro rozvoj vesnice

Zastupitelstvo kraje Vysočina schválilo na svém červnovém zasedání grantový program Fondu Vysočiny s názvem „Rozvoj vesnice 2008“ na podporu rekonstrukcí a oprav místních komunikací. Informovala o tom tisková mluvčí kraje Jitka Svatošová. JAk vysvětlila, cílem tohoto grantového programu, který běží již osmým kolem, je zlepšení dopravní dostupnosti malých sídel na území kraje.

"Příjemci podpory jsou města, městyse a obce, projekt musí být realizován v jejich místní části s minimálně 20-ti trvale bydlícími obyvateli. Alokace finančních prostředků programu činí 10mil. Kč. Povinná finanční spoluúčast žadatele je 40 - 70 % dle velikosti obce. Výše podpory, o kterou se žadatelé mohou v rámci tohoto programu ucházet, se pohybuje v rozmezí 50 - 200 tis. Kč. Žádosti lze podávat do 15. 8. 2008. Garantem programu je odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad kraje Vysočina. Formulář žádosti je umístěn na internetové adrese www.fondvysociny.cz. Průběžné informace ke zpracování žádosti poskytuje Luděk Hrůza, tel. 564 602 543, e-mail: hruza.l@kr-vysocina.cz," uvedla mluvčí.

Grantový program Rozvoj vesnice běží v kraji Vysočina od roku 2002. Za tu dobu podpořil 263 projektů z celekm 598 podaných žádostí. Mezi žadatele rozdělil dohromady 32,3 milionu korun. Celkové náklady na realizaci projektů spolu s finančními prostředky žadatelů dosáhly 78,7 milionu korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down