09.05.2000 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Grégr chce přechodné období pro agrární obchod se Slovenskem

Česká republika nebude žádat po vstupu do Evropské unie přechodné období pro zachování celní unie se Slovenskem, ale bude jednat pouze o přechodném období pro vzájemný obchod s některými komoditami agrárního obchodu. Po dnešním pražském zasedání Rady celní unie to řekl ministr průmyslu a obchodu Miroslav Grégr. Podle jeho slov se tato jednání mají týkat komodit, u nichž by přerušení vzájemného obchodu mezi ČR a Slovenskem přineslo problémy.

"Bude se jednat pouze o požadavku přechodného období v určitých zemědělských komoditách, které by mohly být předmětem určitých problémů, kdyby tento proud obchodní výměny mezi ČR a Slovenskem byl náhle přetnut," řekl Grégr a dodal, že EU s tímto postupem předběžně souhlasila. Do konce letošního roku mají být vytipovány zmíněné citlivé položky agrárního obchodu. O jaké konkrétně půjde zatím ministr neupřesnil.
Fakt, že ČR nebude požadovat po vstupu do EU přechodné období pro zachování celní unie se Slovenskem, vyplývá z toho, že při volném pohybu zboží v EU nemohou podobné dohody existovat. Totéž stanovisko zaujalo také Slovensko.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down