Günter Verheugen se chystá do ČR

Günter Verheugen, člen Evropské komise odpovědný za rozšíření EU, přijede ve dnech 5. – 6. června na dvoudenní návštěvu České republiky. Cílem návštěvy je prodiskutovat otázky související se vstupem České republiky do Evropské unie s politickými představiteli na celostátní i místní úrovni. Komisař se při debatách o EU setká rovněž s veřejností. Během své návštěvy bude jednat s prezidentem Václavem Klausem, ministerským předsedou Vladimírem Špidlou, předsedou poslanecké sněmovny Lubomírem Zaorálkem a ministrem zahraničních věcí Cyrilem Svobodou.

Během své návštěvy se komisař zúčastní speciálního večera o literatuře na téma „Čeští spisovatelé a Evropa“, který organizuje Český literární klub a Obec spisovatelů. Akce je pořádána pod záštitou předsedy vlády Vladimíra Špidly.
Ve čtvrtek 5. června navštíví Günter Verheugen Plzeňský kraj, kde se setká se zástupci kraje a místními politiky. Zároveň bude s veřejností diskutovat o vstupu do EU v tramvaji a supermarketu Tesco na Rokycanské ulici. Rovněž se setká s vedením a pracovníky Plzeňského Prazdroje.
V pátek 6. června navštíví komisař společně s premiérem Špidlou Brno, kde se zúčastní akce nazvané „Brno – město ve středu Evropy“. Zároveň zahájí výstavu „Autosalon 2003“. Günter Verheugen vystoupí s projevem na Ekonomické fakultě Masarykovy univerzity. Po projevu bude následovat diskuse se studenty a profesory. Rovněž se setká s regionálními politiky a veřejností v otevřené diskusi o vstupu České republiky do EU na Náměstí Svobody v Brně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *