20.02.2015 | 08:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hájit si místo

Zájem o farmářské trhy stále neustupuje do pozadí, naopak se zvyšuje. Lidé tam chodí nejen za nákupy kvalitních potravin, ale bývají i místem vzájemného setkávání. Přes vzrůstající zájem však některé trhy musejí bojovat o svoje místo na slunci, tedy spíše na dlažbě, kde mohou být provozovány. Právě s takovým osudem se musel poprat farmářský trh, který se už od roku 2010 pravidelně konal o sobotách na pražské Náplavce na Rašínově nábřeží a je velmi oblíbený. Institut plánování a rozvoje však vypracoval novou koncepci vltavských břehů a podle ní se trh měl posunout ze současného místa do zadní části náplavky, kde se kvůli užšímu prostoru scvrkne a vzdálí od metra.

Právě blízkost dopravního spojení si řada kupujících pochvalovala. Navíc nový prostor je výrazně menší a víc místa už zde nikdy nebude. Při plánování nikdo také nemyslel na to, že minimálně třetina farmářů potřebuje mít za sebou chladící auto kvůli ochraně potravin a předepsaným skladovacím teplotám.

Hlavním důvodem odsunu byl údajně fakt, že farmářské tržiště musí od příštího roku uvolnit místo jiným novým akcím. O nich se neví vůbec nic kromě toho, že z celé rozlehlé Prahy nutně potřebují právě ten prostor, kde se nyní koná pátou sezónu farmářský trh. Výhodou tohoto kroku má být podle zastánců koncepce to, že pokud trh bude kolidovat s velkými akcemi, nemusel by být nárazově odsunován dozadu. Byl by však odsunut již nadobro.

Proti tomuto kroku se postavili nejen provozovatelé, ale i obyvatelé, kteří sem chodí nakupovat a svůj nesouhlas vyjádřili peticí, na níž se sešlo čtyři tisíce podpisů.

Proti záměru se nakonec vyslovili i noví zastupitelé a minulý týden bylo potvrzeno, že trhy zůstanou na svém místě. Přece jen lidé opět dokázali, že se v určitých chvílích dokážou semknout a bojovat za dobrou věc. A toto snažení přineslo své ovoce.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down