29.07.2008 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hamé vzrostly v 1. pololetí tržby

Potravinářská společnost Hamé z Babic na Uherskohradišťsku zvýšila v prvním pololetí meziročně tržby o 12 procent na 2,55 miliardy korun. Na růstu se nejvíce podílela výroba masových výrobků a produktů ze zeleniny. Informovala o tom marketingová ředitelka společnosti Marcela Mitáčková.

Tržby se v prvním pololetí zvedly také dceřiným firmám, které má Hamé v zahraničí. Společnost v letošním roce vyrobí více než 110 tisíc tun hotových výrobků.
Na tuzemském trhu zvýšil holding Hamé tržby o šest procent. Rostl především zájem o chlazená hotová jídla, paštiky či kojeneckou stravu. Nárůst tržeb zaznamenala i dceřiná společnost Bapa, výrobce baget a sendvičů prodávaných pod značkou Hamé Life Style.
Firmě se dařilo i na Slovensku, vedle prodeje tradičních konzervovaných produktů rostl zájem také o chlazené výrobky prodávané pod značkou Hamé. Na slovenském trhu vzrostly tržby v prvním pololetí o desetinu.
Výrazný vzestup tržeb zaznamenaly i zahraniční dceřiné firmy holdingu Hamé. V Rumunsku, kde společnost působí už od poloviny 90. let minulého století, se tržby zvýšily o 25 procent. Nárůst byl mimo jiné ovlivněn i akvizicí společnosti Antrefrig v září loňského roku. Na Ukrajině tržby narostly téměř o třetinu, v Rusku o 29 procent.
Zvýšil se i export do zemí, kde společnost dceřiné firmy nemá. Hamé do těchto oblastí vyvezla o 80 procent více výrobků než ve stejném období předchozího roku.
Akciová společnost Hamé je největší tuzemskou konzervárenskou firmou. Vznikla v roce 1992 privatizací ze státního podniku Biofruct Babice. Postavení na trhu později posílila odkoupením dalších tradičních konzervárenských podniků a založením několika zahraničních dceřiných firem. Své výrobky společnost vyváží do více než 35 zemí světa. Letos v dubnu většinový balík akcií Hamé odkoupila islandská společnost Nordic Partners.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down