18.08.2008 | 10:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hašek žádá forenzní audit Lesů ČR

Stínový ministr zemědělství ČSSD Michal Hašek dnes vyzval k provedení forenzního auditu hospodaření státního podniku Lesy ČR., který by měl podle něj iniciovat ministr zemědělství Petr Gandalovič nebo vláda.

Tisk minulý týden přinesl informace o nejasnostech týkajících se veřejných zakázek Lesů ČR. Několik výběrových řízení Lesy ČR vzbudilo v poslední době pochybnosti. Například tendr na informační technologie, při kterém Lesy ČR údajně přišly o 120 milionů korun, již prošetřuje police. Zakázky kritizoval i Gandalovič. Podle něj byl při podepisování smluv evidentně porušen zákona o veřejných zakázkách.
Poslanci ze sněmovního kontrolního výboru chtějí prověřit nákup 250 vozů Škoda Fabia Combi, za které Lesy ČR zaplatí 90 milionů korun - tedy maximální částku, kterou byly ochotny do vozů investovat. Výběrové řízení ze 13 uchazečů vyhrála firma OKIM z Ústeckého kraje, odkud je i Gandalovič. Firma byla v roce 2006 druhým největším sponzorem tamní ODS, informoval server Lidovky.cz. Kritice médií neušlo ani vysoké odstupné ve výši pěti milionů korun, které Lesy ČR vyplatily bývalému řediteli Holickému.
"Nepovažuji situaci v LČR za náhodnou," řekl Hašek. Za možné příčiny aféry v souvislosti s tendry LČR označil "mocenský boj v ODS před volbami a tlaky lobby dřevařských firem".

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down