01.04.2005 | 03:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hasiče na jižní Moravě zaměstnávají požáry trávy a lesa

Plošné vypalování porostů zákon nedovoluje. Přesto hasiči na jižní Moravě mají co dělat, protože se pálí zbytky staré trávy a listí při předjarní úpravě zahrádek a plošně vypalují travní porosty, řekl mluvčí hasičů Jaroslav Haid. Porušení zákazu se trestá u osob pokutami až do 25 tisíc korun, u organizací až půl milionem korun, dodal.

Haid upozornil, že i pálení většího množství shrabané trávy a listí je třeba předem hlásit i s kontaktem operačnímu středisku hasičů. Místo pro pálení radí izolovat nejméně metrovým pruhem hlíny a místo pálení ještě pět dnů kontrolovat.
Jen ve čtvrtek vyjížděli hasiči na jihu Moravy k sedmi požárům trávy a zemědělských či lesních porostů. Hned pět jednotek hasičů zaměstnal požár trávy a lesa u Adamova na Blanensku. Oheň na ploše 3000 čtverečních metrů vznikl nedbalostí zahrádkáře, který při kouření do suché trávy odhodil zápalku.
Na Hodonínsku odpoledne dvě jednotky hasičů vyjížděly do Dubňan k požáru trávy na stometrové ploše, hasiči také zasahovali u požáru u železniční trati v Mutěnicích. Na Znojemsku je před polednem zaměstnal požár trávy ve Vrbovci po pálení větví ve vinohradu. Na Vyškovsku vyjížděli k požáru trávy v Nesovicích a obdobný požár likvidovali i v Mouchnicích. Před půlnocí jeli hasiči k hořící trávě v Brně-Kohoutovicích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down