28.07.2006 | 11:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hasiči bojují s požárem v Holstýnských vrších

Hasiči zdolávají další požár, který vzplál dnes na lesní mýtině v Hostýnských vrších nedaleko Rajnochovic na Kroměřížsku. Plameny se vlivem točivého větru šíří dál na stráni a ohrožují i okolní vzrostlý les. Lesníci kácí v lese bezpečnostní pás, který má zabránit rozšíření ohně. V současnosti hoří přibližně na deseti tisících metrů čtverečních, uvedl mluvčí krajských hasičů Ivo Mitáček.

Na místě požáru je cisterna s vodou, hasí i letadlo, které bude muset vzlétnout několikrát. Oheň hasičům nahlásila žena, která viděla z lesa stoupat dým. Příčiny vzniku požáru však zatím hasiči neznají, sdělil mluvčí.
Ve Zlínském kraji platí od středy kvůli suchu a hrozícím požárům zvláštní bezpečnostní opatření. Hejtman na území kraje zakázal rozdělávání ohňů a spalování hořlavých látek na volném prostranství, a to zejména v blízkosti lesů a polí. I přes vyhlášený zákaz však hasiči nadále vyjíždějí denně nejméně k jednomu až dvěma požárům v přírodě. Ve čtvrtek v Babicích na Uherskohradišťsku hořela nedaleko hráze u řeky Moravy suchá tráva. Požár způsobili tři cizinci, kteří odhodili nedopalek cigarety. Za nedbalostní jednání dostali na místě pokutu.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down