24.05.2000 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Havel a Fencl: O restitucích i o suchu

Prezident Václav Havel dnes na zhruba půlhodinu přijal ministra zemědělství Jana Fencla k rozhovoru na téma nedořešených vlastnických vztahů v zemědělství, konkrétně váznoucích případů restitucí a vydávání transformačních podílů. "Vypořádáno je už asi 96 procent, ale u podílů jde ještě o majetek v hodnotě kolem 14 miliard korun, týkající se asi 300 tisíc lidí," uvedl prezidentův mluvčí Ladislav Špaček. "Uděláme ještě poslední pokus, jak věc posunout," konstatoval ministr Fencl s narážkou na to, že novely příslušného zákona byly zatím vždy neprůchodné.

Podle Špačka inicioval schůzku prezident mj. proto, že mu "přichází mnoho dopisů od neuspokojených vlastníků," kteří se nemohou domoci svého majetku. Fencl dodal, že pravděpodobně na podzim plánuje pozvat pana prezidenta na návštěvu zemědělských podniků "malých i velkých", aby si oba připomněli realitu současného agrárního podnikání.
Pokud jde o řešení následků letošního sucha, podle Fencla se po vyčíslení škod bude vláda snažit o částečné kompenzace, ale "přestože ztráty jsou veliké, půjde spíše o přátelské gesto", čili velké peníze podnikatelé očekávat nemají.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down