25.03.2008 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Heineken kupuje Drinks Union

Nizozemská pivovarnická společnost Heineken kupuje ústeckou akciovou společnost Drinks Union. Koupí stoupne podíl Heinekenu na českém pivovarnickém trhu z osmi na 12 procent, celkový objem ročního prodeje na tuzemském trhu přesáhne 1,9 milionu hektolitrů. Informovala o tom mluvčí Heinekenu Kateřina Eliášová.

Transakce ještě podléhá souhlasu antimonopolního úřadu. Podle tiskového vyjádření Heinekenu by akvizice měla skončit ve druhém čtvrtletí tohoto roku. Cena, kterou Heineken za Drinks Union zaplatí, nebude zveřejněna.
Také společnost Drinks Union potvrdila, že se už uskutečnil podpis dohody o budoucím převzetí jejích akcií společností Heineken. Podle mluvčího společnosti Drinks Union Josefa Vejlupka se má vzhledem k tržnímu postavení společnosti v následujících týdnech posuzovat celá transakce úřady pro ochranu hospodářské soutěže v Česku, Německu, Slovensku a Španělsku. "Předpokládáme, že transakce bude ukončena do konce června," sdělil Vejlupek. Podle něj je prodej společnosti jen rozhodnutím akcionářů. Společnost dosud vlastnilo několik fyzických osob.
Drinks Union sdružuje pivovary Krásné a Velké Březno, Louny a Kutná Hora a likérku Granette. Vyrábí se v nich piva Zlatopramen, Březňák, Louny, Dačický, Lorec, Jarošov a Pivrnec.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down