Někteří krajští hejtmani projevili zájem o převod státních lesů na kraje, někteří o lesy od státu však kvůli ekonomickým důvodům nestojí. Olomoucký kraj dal podnět ke vzniku novely zákona o majetku krajů, která by do jejich vlastnictví převedla státní lesy. Rada Asociace krajů by se měla iniciativou zabývat 7. února na schůzi v Liberci. Rozhodování hejtmanů nejspíš ovlivní hlavně ekonomická situace v jednotlivých krajích. Dosud totiž ekonomicky silnější oblasti dotují hospodaření lesů ve slabších regionech. Například Liberecký kraj se nemíní o lesy ucházet, protože jsou ztrátové.