24.07.2000 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hlaváček: Zemědělci musí zvedat ceny, Fencl: Spotřebitelé to téměř nepocítí

Ceny zemědělské produkce budou mohou být o patnáct až dvacet procent vyšší - uvedl prezident Agrární komory Václav Hlaváček v nedělním diskusním pořadu České televize "V pravé poledne". Ministr zemědělství Jan Fencl k tomu dodal, že v nejbližším období by zdražování agrární produkce ovšem spotřebitelé neměli v cenách potravin pocítit nějak znatelně, protože náklady na surovinu jsou jen jedním z více faktorů, které ovlivňují finální cenu zboží. Řekl však, že celkově jsou ceny potravin u nás mnohem níže než v zemích Evropské unie a proces vyrovnávání těchto cen bude náročný.

"My jsme o 25 až 50 procent s cenami níž, než jsou naši kolegové v EU. To je problém, s kterým se tato společnost bude muset vypořádat," konstatoval prezident AK Hlaváček. Dodal, že za rok 1999 došlo k poklesu tržeb v zemědělství v průměru o 25 až 30 procent, což představuje více než 11 miliard korun.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down