Hlavní expozice jarní výstavy Flora Olomouc připomene koloběh života rostlin

Koloběh života rostlin znázorní hlavní expozice chystané jarní etapy největší a nejstarší tuzemské květinové výstavy Flora Olomouc, kterou od 21. do 24. dubna ožije Výstaviště Flora v Olomouci. Sdělila to ředitelka Výstaviště Flora Eva Fuglíčková. Jarní přehlídka květin bude uspořádána po dvouleté pauze. Kvůli vysokým počtům nákaz novým koronavirem a souvisejícím preventivním opatřením nemohla být jarní etapa Flory Olomouc v předchozích dvou letech uspořádána.

"Je skvělé, že po dvou letech máme opět možnost uspořádat na jaře velkou květinovou výstavu. Bude stát za to. Hlavním tématem, které vyjadřuje vizuál výstavy a jež bude ztvárněno v hlavní expozici, je koloběh života. A to konkrétně u rostliny od jejího zrodu přes kvetení až po zánik. I předváděcí akce našich předních floristů budou s tímto tématem v souladu," uvedla Fuglíčková.
V pavilonu A bude kromě hlavní expozice připravena také prezentace Českého zahrádkářského svazu pojmenovaná Z minulosti do budoucnosti. Zaměřena bude na průřez činnosti svazu. V pavilonu E bude k vidění kolekce bonsají z tisů, jejichž stáří se pohybuje od 100 do 600 let. Valná část pochází z Japonska, do České republiky je dopravil zkušený sběratel Josef Valuch. "Sbírka pana Valucha nemá co do počtu i stáří jednotlivých bonsají v Evropě obdobu," podotkla Fuglíčková.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down