Hlavní expozici výstavy Flora Olomouc zdobí zavěšené kytice

Šest stovek kytic zavěšených v prostoru zaplnilo centrální část hlavního pavilonu A olomouckého Výstaviště Flora, kde začala jarní etapa mezinárodní květinové a zahradnické výstavy Flora Olomouc. Netradičně pojatá expozice nazvaná Pugét pro Floru, která odkazuje na 60 let pořádání přehlídek květin v Olomouci, vzbudila mezi návštěvníky velký ohlas.

Autorka expozice Lucie Radilová uvedla, že vázání kytic zabralo několika lidem patnáct hodin a samotná příprava expozice dva týdny. Stovky kytic nyní visí v prostoru uprostřed hlavního pavilonu A, takže lidé se mezi nimi mohou procházet, zblízka si je prohlédnout a přivonět k nim. "Pugéty jsou soudobé kytice. Jsou trošku divočejší a vracíme se v nich k přírodě. Použili jsme i různé odumřelé materiály, jako jsou suché květiny, traviny a větve. Kytice v podstatě hodně odkazují na pomíjivost života. Není to jen klasická krásná kytka, ale má to trošku evokovat emoce," řekla Radilová.
Součástí jarní etapy Flory, kterou každý rok navštíví desítky tisíc lidí, je veletrh zahradní mechanizace Hortifarm a jarní zahradnické trhy. Lidé si na Výstavišti Flora mohou vybrat z nabídky květin, zeleniny, semen, okrasných rostlin, školkařských výpěstků či zahradnických pomůcek. Jarní Flory se letos účastní 66 vystavovatelů a trhů 250 prodejců.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down