Hledá se Alej roku 2022

Sdružení Arnika vyhlašuje další ročník celorepublikové oblíbené ankety Alej roku 2022! Do ní může stromořadí nominovat skutečně kdokoliv, ať už jednotlivci či neoficiální skupiny, rodiny, školy, firmy, sdružení nebo města a obce. Inforomuje o tom tisková práva sdružení.

Stačí vyplnit nominační formulář na webu www.alejroku.cz, vložit jednu až tři fotografie a popsat osobní důvod pro nominaci aleje či její příběh.
“Rádi bychom se o přihlášených alejích v novém ročníku dozvěděli ještě o něco více. Pro nás to totiž nejsou “jen” stromy, ale často němí svědci událostí napříč staletími. Stromořadí mohou být samozřejmě i mnohem mladší, ale určitě se najde nějaká zajímavost, která je doprovází. Budeme rádi, když nám nominující pomohou tyto zajímavé příběhy vypátrat a třeba se spojí s místními kronikáři či pamětníky, kteří mají většinou obdivuhodné místní znalosti,” prozradila k novému ročníku jeho hlavní organizátorka Klára Ondrigová.*

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down