19.06.2002 | 02:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Holding mění formu

Holding Českomoravská plemenářská unie se změní z komanditní společnosti na akciovou společnost. Dohodli se na tom akcionáři na dnešní řádné valné hromadě Západočeské plemenářská unie a.s. v Plzni. Přeměna by měla být uzavřena nejdéle do konce roku. Informoval o tom předseda představenstva ZPU Jan Dolák s tí, že důvodem přeměny je získaní většího respektu ze strany bank.

Holding ovládá kromě ZPU také Středočeské chovatelské sdružení Říčany a Unichov Litomyšl. Podle aktuálního výpisu dále drží 50 procent akcií Českomoravské plemenářské unie a přes 30 procent akcií Drůbežářského podniku Libuš.
ZPU je složena ze tří středisek: Plzeň, Domažlice a Cheb.
Zhruba 90 procent jejich současných tržeb představuje inseminace krav a zbytek kontroly užitkovosti krav a prasat. Plzeňské středisko, které zahrnuje okresy Plzeň-jih, sever a Rokycany, má téměř 47 lidí. "Ve všech okresech nám silně konkurují soukromí inseminační technici," vysvětlil Dolák.
ZPU se základním jměním 67,9 miliónu Kč loni vykázala ztrátu 125 tisíc korun a výnosy pouhých 162 tisíc korun. Jejich nízká úroveň je daná tím, že veškeré zakázky fakturuje holding.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down