04.06.2007 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Holdingu Agropol Group loni vykázal nižší zisk

Konsolidovaný zisk holdingu Agropol Group se loni meziročně snížil na 159,3 milionu korun ze 702 milionů v roce 2005. Jak firma oznámila v tiskové zprávě, za poklesem stojí především ztráty při zpracování drůbeže, které byly způsobeny obavami z ptačí chřipky a cenovou politikou obchodních řetězců.

Loňský celkový obrat Agropol Group činil 12,5 miliardy korun, společnost hospodařila s přidanou hodnotou 1,4 miliardy korun. Holding vyprodukoval více než 608.000 tun krmných směsí a zpracoval téměř 98.000 tun živé drůbeže.
Skupina Agropol vyrábí krmné směsi pro hospodářská zvířata, řepkový olej a obilní líh, provozuje výkrmny drůbeže a zpracovatelské podniky na výrobu potravin z drůbežího masa pod značkou Vodňanské kuře. Spravuje také obilní sila, obchoduje s obilovinami, olejninami a hnojivy.
Holding je tvořen třemi divizemi, disponuje vlastním kapitálem 2,75 miliardy korun a zaměstnává 3088 pracovníků.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down