Hospodářská komora vyzývá ERÚ k rychlé úpravě cenových rozhodnutí

Hospodářská komora vyzývá Energetický regulační úřad (ERÚ), aby upravil svá cenová rozhodnutí pro příští rok. V opačném případě by převzal zodpovědnost za způsobené škody, sdělila komora. Energetický regulační úřad v úterý představil takzvané regulované složky elektřiny a plynu pro příští rok. U cen elektřiny pro většinu podporovaných zdrojů nepočítal se schválením výplaty podpory ze strany Evropské komise, neměl je totiž k dispozici.

Předsedkyně ERÚ Alena Vitásková v úterý uvedla, že pokud notifikační rozhodnutí Evropské komise nebudou vyžadovat zásah do legislativy, může úřad cenová rozhodnutí se změnami vydat nejpozději do první poloviny ledna. Připustila, že pokud to bude bez problému, je úřad schopen je vydat do konce roku.

"Případný odklad vydání změnových cenových rozhodnutí až do poloviny ledna, který avizovala předsedkyně ERÚ Vitásková, je zcela nepřijatelný a vyvolal by zbytečně další nejistoty a případné škody. Je třeba co nejrychleji obnovit elementární jistotu všech zúčastněných subjektů," uvedl dnes prezident komory Vladimír Dlouhý. Poznamenal, že pokud ERÚ v rozporu se zákonem nestanoví včas podporu v cenovém rozhodnutí, převezme veškerou odpovědnost za následky a škody tím způsobené," poznamenal Dlouhý.

Jakkoli je dokončení notifikace podpory elektřiny vyrobené z obnovitelných zdrojů významným úspěchem, neznamená podle Dlouhého dokončení všech notifikačních řízení. Komora proto opětovně apeluje na všechny zúčastněné orgány státní správy, aby nepolevovaly v úsilí co nejdříve dokončit všechna doposud neuzavřená notifikační řízení, která se týkají zejména podpory vysoce účinné kombinované výroby elektřiny a tepla.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down