08.04.2005 | 01:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hovězí maso ve 14. týdnu v obchodech zlevnilo

Hovězí maso tento týden v obchodech mírně zlevnilo, přestože výrobní ceny zemědělců již delší dobu rostou a dá se tedy očekávat i zdražení masa pro spotřebitele. V průměru kupovali zákazníci hovězí zadní maso bez kosti za 157,58 Kč za kilogram, tedy o desetinu procenta levněji než před týdnem. Zjistil to Český statistický úřad při svém posledním šetření v obchodech.

Na možné zdražení hovězího masa v obchodech upozorňují sami zemědělci. Podle nich bude totiž již letos problém vyprodukovat dost hovězího, protože poptávka je vyšší než nabídka. Od začátku roku však hovězí na kilogramu podražilo na kilogramu o více než deset korun.
Během týdne se mírně snížila i cena vepřové pečeně s kostí. O necelé procento zlevnilo kuřecí maso. Spotřebitelé ušetřili při nákupu rajčat, protože obchodníci je prodávali za 40,57 Kč/kg, tedy o 8,3 procenta levněji než ve 13. týdnu.
Naopak nejvýrazněji zdražili obchodníci vejce, jejichž cena se proti minulému týdnu zvýšila o 6,4 procenta. Také zdražila hladká pšeničná mouka, a to o 2,8 procenta. Dráž se prodával cukr, mrkev, eidamská cihla, či šunkový salám.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down