17.04.2001 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hovězí vyváží ČR s dotací do Běloruska

Ministr zemědělství Jan Fencl nesmí podle místopředsedy ODA a šéfa senátního zahraničního výboru Michaela Žantovského tajit, do kterých zemí se vyváží hovězí maso za ceny dotované státem z peněz Státního zemědělského intervenčního fondu. Podle jeho slov je místem určení Bělorusko.

Podle Žantovského je nepřípustné, aby Česká republika vyvážela hovězí s podporou státu do nedemokratické země. ODA ústy Žantovského vyzvala Fencla, "aby se přestal chovat jako všemocný předseda kolchozu a sdělil veřejnosti, do kterých zemí je vývoz dotovaný z prostředků nás všech určen". Žantovský tak reagoval na informaci, podle níž se letos do 10. dubna z ČR vyvezlo přes 5000 tun hovězího masa. Stát prostřednictvím SZIF tento export podpořil kvůli panice způsobené takzvanou nemocí šílených krav a slintavkou a kulhavkou. Resort zemědělství ani vývozce ale podle nechtějí zveřejnit, do kterých zemí maso směřovalo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down