07.03.2022 | 12:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hradecký soud začne znovu řešit kauzu rekonstrukce hřebčína v Kladrubech

Krajský soud v Hradci Králové se dnes začne zabývat kauzou možných zmanipulovaných zakázek na rekonstrukci Národního hřebčína v Kladrubech nad Labem. K soudu jde pět firem a 15 lidí. Hlavní líčení má začít z kapacitních důvodů v centrální budově Krajského soudu v Hradci Králové, příští týden by mělo pokračovat na pobočce v Pardubicích.

Kauza se týká přípravy a realizace zadávacího řízení v rámci projektu Obnova součástí národní kulturní památky Hřebčín v Kladrubech nad Labem. Stíhání souvisí s první a druhou etapou obnovy národní kulturní památky. Obžalovaní vinu od počátku odmítali.

Hradecký krajský soud se bude případem zabývat podruhé poté, co Vrchní soud v Praze loni v únoru část případu vrátil k novému projednání prvoinstančnímu soudu do Hradce Králové. Krajský soud v roce 2019 většinu z 22 obžalovaných lidí a firem osvobodil, třem lidem uložil peněžité tresty a jednomu z nich i trest podmíněný. Odvolací pražský vrchní soud se zabýval pouze pěti z 22 obžalovaných. Vrchní soud před rokem uložil podmíněné tresty dvěma obžalovaným, dalšímu muži uložil peněžitý trest.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down