Hradečtí lesníci dají na trh přes 2000 stromků, některé druhy zlevnily

Lesníci z Městských lesů Hradec Králové v minulých dnech začali v hájovnách prodávat vánoční stromky. Jejich ceny většinou zůstaly na loňské úrovni, zlevnily borovice černá a smrk pichlavý. Na předvánoční trh by měli lesníci dodat přes 2000 kusů stromků. Chystají také prodej ryb, který bude na několika místech v Hradci Králové 21. až 23. prosince. Kapra a jeho dovoz si lidé budou moci u Městských lesů opět objednat po internetu, řekla mluvčí radnice Kateřina Šmídová.

Vánoční stromky lesníci prodávají v hájovnách Marokánka a Zelený sloupek, od 15. prosince je budou letos poprvé prodávat i na parkovišti u obchodního centra Orlice park. Hradeckého kapra si lidé mohou zatím koupit na sádkách u rybníka Datlík. Pár dní před Vánoci je lesníci budou prodávat před starou radnicí na Velkém náměstí, u hájovny Zelený sloupek a u center Orlice park a Atrium.
Borovice lesní je u hradeckých lesníků za 300 korun po loňských 290 korunách. Smrk ztepilý stojí nadále 250 korun a kavkazská jedle nadále 600 korun. Borovice černá a smrk pichlavý zlevnily na 400 korun z 450 korun loni. Ostatní druhy jedlí jsou dál za 500 korun. Ceny za stromek jsou bez ohledu na jeho výšku. Za kilogram kapra Městské lesy účtují 125 korun, loni při vánočním prodeji byla cena 110 Kč/kg.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down