Hřebčín Kladruby prodal od roku 1994 do dánských královských stájí 32 běloušů

Národní hřebčín Kladruby nad Labem prodal od roku 1994 do dánských královských stájí 32 běloušů. Hřebčín je jejich dvorním dodavatelem kočárových starokladrubských koní. Naposledy osobně převzala 5. května dánská královna Margarethe II. v Kodani starokladrubského bělouše Rudolfo Raggiera V-54, který byl prodán vloni.

Hřebčín nechal k této příležitosti natočit desetiminutový film o starokladrubských koních a jejich hřebčíně namluvený v dánštině. Ředitel hřebčína Jiří Machek převzal řád Dannebrog, rytíř Dánského království, který mu udělila dánská královna. "Toto ocenění není určeno pouze mé osobě, ale celému Národnímu hřebčínu Kladruby nad Labem a všem, kteří o něj pečují. Jsem rád, že jsem za něj mohl královně osobně poděkovat, protože během akce jsme dostali příležitost s královnou na několik minut pohovořit u jednoho stolu," uvedl Machek.
Prodeje koní z Kladrub do Dánska začaly v roce 1994, kdy díky tehdejšímu řediteli hřebčína Norbertu Zálišovi prodal první šestispřeží. Jejich přísný výběr se provádí na základě pravidelných návštěv královského podkoního a jeho kolegů. Rovněž Záliš je držitelem řádu Dannebrog.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down