11.09.2008 | 01:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hřebčín požádá o dotace

Národní hřebčín v Kladrubech požádá o evropské dotace prostřednictvím obecně prospěšné společnosti. Vzhledem k tomu, že patří státu, na dotace jinak nemá nárok. Společnost, která přísun zhruba 300 milionů korun zajistí, vznikne pravděpodobně od 1. ledna 2009. Novinářům to řekl první náměstek hejtmana Roman Línek.
Neziskovou organizaci založí Pardubický kraj, ministerstva kultury a zemědělství a hřebčín. Na její založení kraj přispěje dvěma miliony korun, dodal Línek.

Chov starokladrubských je kulturní památkou, hřebčín založený v roce 1552 také čeká na zápis do seznamu kulturního dědictví UNESCO. Ovšem budovy v areálu dosluhují, chybí turistická infrastruktura. Peníze z unie by mohly problém hřebčína, který nemá na modernizaci dostatek peněz, vyřešit, míní Línek.
Rozsáhlý areál hřebčína zahrnuje asi 120 budov v Kladrubech a ve Slatiňanech. Je nutné je opravit, aby mohly sloužit i jako ubytovací zařízení. Zmodernizovat se musí kanalizace a vodovody. Postavit by se mohla i nová jezdecká hala. K hřebčínu náleží park, který se rozkládá na 1200 hektarech. S jeho obnovou se začalo předloni.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down