11.02.2008 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hřebčín zakládá neziskovku

Asi do dvou měsíců by měla vzniknout pod hlavičkou Národního hřebčína Kladruby nad Labem nezisková organizace. Ta umožní chovatelům žádat o evropské peníze. Uvedl to krajský radní Petr Šilar.

Vysvětlil, že hřebčín, který má statut státního podniku, o podporu žádat nemůže. Díky neziskové organizaci by mohly do areálu plynout i stovky milionů korun. Národní hřebčín je od minulého roku kandidátem na zápis do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V současnosti chová 300 starokladrubských běloušů a stejný počet vraníků. Prestiž koní stoupá u nás i ve světě, ovšem areál hřebčína je podle jeho ředitelky Lenky Gotthardové ve velmi zanedbaném stavu. 
Díky nové neziskové organizaci by mohl hřebčín žádat o milionové částky na opravu hlavních budov nebo kostela, je třeba nově vybudovat kanalizaci a vodovody. Postavit by se mohla i nová jezdecká hala a oprav by se mohly dočkat také objekty, které by sloužily k propagaci a ubytování hostů. Z evropských peněz by se rovněž mohlo pokračovat s kultivací krajiny. K hřebčínu náleží park, který se rozkládá na 1200 hektarech. S jeho obnovou se začalo předloni. 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down