10.11.2006 | 12:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Hrubá zemědělská produkce klesla

Hrubá zemědělská produkce ve stálých cenách letos dosáhne nejnižší úrovně kolem 66 miliard korun. Hlavním problémem je snižování živočišné produkce, která se proti roku 2003 sníží asi o 17 procent, z toho nejvíce hovězího a vepřového masa. V důsledku poklesu produkce a cen se letošní tržby za rozhodující komodity sníží přibližně na 70 až 71 miliard korun. Informuje o tom Zemědělský svaz ČR ve zprávě ze zasedání výboru a kontrolní komise.

Celkově budou příjmy zemědělských podniků proti loňsku asi o miliardu korun nižší, přestože dotace se zvýší proti roku 2005 o pět procent.
Zásadní překážkou je propad cen zemědělských výrobců, které se ves rovnání s 1. čtvrtletím 2004 (což je období před vstupem do unie) snížily o devět procent. Cenové úrovně v původních členských zemích nebylo dosud dosaženo.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down