Hulín vysadí biokoridory a biocentra za více než osm milionů Kč

Město Hulín na Kroměřížsku vysadí letos biokoridory a biocentra za více než osm milionů korun. Náklady pokryje v plné výši dotace z ministerstva životního prostředí. Biocentrum je označení pro stanoviště nebo soubor stanovišť v krajině, která umožňují trvalou existenci živočišných a rostlinných společenstev. Biokoridor je přírodní pás spojující biocentra, který mezi nimi umožňuje organismům migrovat, sdělil Zdeněk Dvořák z hulínské radnice.

Podle starosty Romana Hozy přikládá město projektům přátelským k přírodě dlouhodobě velký význam a je ochotné do nich investovat. "V tomto případě to ale nebude nutné, díky kvalitní přípravě jsme uspěli s žádostí o dotaci a ta pokryje veškeré náklady. Což je náš další dlouhodobý přístup. Snažíme se do Hulína přivést co nejvíce peněz z jiných zdrojů. Když se to daří, investiční možnosti města se významně zvyšují," uvedl Hoza.
S výsadbou biokoridorů a biocenter počítá radnice poblíž dálnice D55 na severním okraji města a podél dálnice D1 ve směru na Kroměříž. "Před železničním koridorem Břeclav - Přerov budou pokračovat směrem na Přerov až na konec katastru města. Na jeho konci budou podél vodoteče Němčický potok vysazeny dva biokoridory o výměře 2,85 hektaru," uvedl Dvořák. Další biokoridor o výměře 1,65 hektaru podle něj vznikne za remízkem u vodojemu za bývalým statkem.
Celková délka plánovaných biokoridorů bude 2,4 kilometru. "Podmínky dotace nás následně zavazují k tříleté péči o nově realizované biokoridory a biocentra," uvedl vedoucí odboru rozvoje města a životního prostředí hulínské radnice Roman Dutkevič.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down