I cestování s hlodavcem má svá pravidla

Ve světle informací o pasech pro malá zvířata, které musejí mít od 1. 10. psi, kočky a fretky, se ocitají ve stínu hlodavci, ptáci či plazi, či další zvířata chovaná v zájmovém chovu. I tato zvířata musejí mít nějaký doklad.

Takže, ten, kdo chce jet na dovolenou do světa se svým králíčkem, psounem či papouškem udělá dobře, když bude mít i pro ně „papíry“ v pořádku. Základním požadavkem je potvrzení o klinickém vyšetření zvířete, které vystaví soukromý veterinární lékař a dalším pak potvrzení z krajské veterinární správy, či jejího inspektorátu, a to o dobré nákazové situaci v místě, odkud zvíře pochází.

Pro jistotu pak je vhodné dotázat se na zastupitelském úřadě dotyčné země, či odpovídající veterinární autority, zda nemají nějaké dodatečné požadavky.

Připomínám, že se psy, kočkami a fretkami je to tak, že, ten, kdo si již nechal pro své zvíře vystavit pas již nyní, nemusí již mít další potvrzení od krajské veterinární správy, vše v pase vyplňuje soukromý veterinární lékař. Kdo pas nemá, může do 1. 10. po EU a zpět vyrazit postaru, tj. s mezinárodním očkovacím průkazem, potvrzením o dobrém zdravotním stavu od soukromého veterinárního lékaře a potvrzením dobré nákazové situace v místě tzv. kulatým razítkem (vystaví krajská veterinární správa).

Podrobnější informace o cestování se zvířaty lze najít na webových stránkách Státní veterinární správy – www.svscr.cz – hlavní nabídka – zdraví zvířat – cestování se psy a kočkami.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *