27.11.2002 | 04:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

IDEA Černožice půjde do dražby

V červnu zkrachovalý zpracovatel drůbeže IDEA z Černožic u Hradce Králové zřejmě půjde do dražby, kterou by chtěl správce konkursní podstaty uskutečnit v prvním čtvrtletí příštího roku. Po dnešní schůzi věřitelů na hradeckém krajském soudu to řekl konkursní správce Miroslav Nypl.

IDEA patřila v druhé polovině devadesátých let k největším zpracovatelům drůbeže ve východních Čechách. Výroba se ve firmě, po níž přes 100 věřitelů požaduje téměř 150 miliónů korun, nezastavila ani po prohlášení konkursu. "V podniku pracuje 261 lidí a měsíční tržby se po redukci výroby pohybují mezi 16 až 20 milióny korun," řekl ředitel podniku Petr Dostál. Kvůli nynějšímu propadu cen kuřecího firma vykazuje měsíčně ztrátu do 1,5 miliónu korun. Prioritou správce je prodat výrobní provozy úpadce v provozuschopném stavu a udržet v něm zaměstnanost. Případný výnos z konkursu správce nedokázal odhadnout. Věřitelé dnes na soudu zvolili tříčlenný věřitelský výbor, v němž zasedli největší věřitelé - Komerční banka, společnost Helagra z Jičína a odbytové družstvo Agropork. Celkem jim IDEA dluží 108 miliónů korun. V problémech se IDEA ocitla v závěru minulého roku, kdy v ní soud ustanovil předběžného správce. Společnost se pak situaci snažila neúspěšně řešit soudním vyrovnáním, v němž slibovala nepřednostním věřitelům úhradu 60 procent pohledávek do dvou let. Podle posledních známých výsledků měl podnik v roce 2000 tržby 359 miliónů korun a ztrátu 336.000 korun. Ještě v letech 1996 až 1998 se jeho tržby pohybovaly nad půl miliardou korun. Vlastníkem společnosti je podle údajů obchodního rejstříku společnost Kartek z Mostu

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down