Indie zruší kontroverzní zemědělské zákony, oznámil premiér

Indický premiér Naréndra Módí dnes oznámil, že se rozhodl stáhnout tři kontroverzní zemědělské zákony, proti kterým indičtí farmáři již více než rok protestují. Informuje o tom agentura Reuters.

"Dnes jsem vám, celé zemi, přišel říct, že jsme se rozhodli stáhnout všechny tři zemědělské zákony," uvedl Módí v projevu k národu. "Na zasedání parlamentu, které začne koncem tohoto měsíce, dokončíme ústavní proces ke zrušení těchto tří zemědělských zákonů," dodal.
Zemědělská reforma přijatá v září loňského roku umožnila farmářům prodávat plodiny soukromníkům mimo vládou regulované trhy, kde měli pěstitelé záruku minimální ceny. Zemědělci ale proti reformě protestovali s tím, že je znevýhodňuje, jelikož nahrává velkým firmám, v jejichž konkurenci nemohou obstát.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down