03.12.2007 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Infolinka ve středu zájmu

Od 5. listopadu 2007, kdy začalo druhé kolo příjmu žádostí v rámci Programu rozvoje venkova, do 29. listopadu, vyřídily dvě operátorky infolinky Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) přes 800 telefonátů. Infolinka tak uspokojí v průměru 33 žadatelů každý den. V tomto období bylo také zodpovězeno dalších téměř 100 dotazů, které od zemědělců přišly na e-mailovou adresu info@szif.cz. Pro náš týdeník to uvedl tiskový mluvčí SZIF Vilém Frček.

Pracovnice na infolince SZIF se podle něj snaží vyřizovat dotazy okamžitě. „Drtivá většina jich je zodpovězena ještě týž den. Dotazy, které vyžadují konzultaci metodiků, řeší většinou do tří dnů, respektive v závislosti na časových možnostech metodiků,“ sdělil Frček.
A co farmáře nyní nejvíce zajímá? V podstatě vše kolem jednotlivých opatření PRV. Od toho kam se podávají žádosti, na jakých formulářích, do kdy se musí odevzdat, až po informace o způsobilých a nezpůsobilých výdajích, finančním zdraví, povinných a nepovinných přílohách nebo administraci žádostí. „Mnoho dotazů je také stále na to, zda na „vzdání se odvolání“ musí být ověřený podpis. Samozřejmě, že již nemusí,“ připomněl mluvčí.
Žadatelé mohou získat informace i při osobní návštěvě tiskového oddělení na centrále SZIF, ale toto je možné pouze po předchozí domluvě. V případě osobní návštěvy nelze však předem posuzovat konkrétní projekt či do žadatelova projektu jakkoli zasahovat. SZIF je totiž v případě PRV orgánem, který kontroluje oprávněnost žádostí a projektů, a tak by docházelo k jasnému střetu zájmů.
Pracovníci SZIF jsou i nadále připraveni žadatelům o dotace maximálně pomoci:
Webové stránky: www.szif.cz (ke stažení je vše, co je potřeba k získání dotací: formuláře, pravidla, příručky, legislativa a podobně). Infolinka SZIF: 222 871 871 - v pracovních dnech od 7:45 do 16:15 hodin (mimo tuto dobu lze využít záznamník; operátorky infolinky žadateli volají ihned následující pracovní den) E-mailová adresa: info@szif.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down