27.09.2010 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Iniciativa producentů

Největší tuzemští producenti potravin se spojili v Iniciativu producentů. Chtějí, aby stát bránil dovozu údajně nekvalitních potravin a naopak razantně podporoval odbyt domácí produkce. K iniciativě připojilo už 600 podniků s celkovým obratem přes sto miliard korun. Skupina své návrhy hodlá prosazovat prostřednictvím Agrární komory ČR.

Mezi zakládající členy patří podle hospodářských novin společnosti, které patří mimo jiné Andreji Babišovi, Gabrielu Večeřovi nebo Zdeňku Jandejskovi. Podnikatelé už ministerstvu zemědělství předali první návrhy a podle všeho mají úspěch. „Jejich návrhy se již zabývají mí náměstci. Uvítám všechny další podněty,“ řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa. Ministr je prý ochoten zmírnit normy pro české potraviny a hodlá výrazně posílit jejich marketingovou podporu. „Potřebujeme silnou protiváhu zahraničním konkurentům,“ řekl šéf největší mlékárny Madeta Milan Teplý. Skupina chce zastavit pokles živočišné výroby, zredukovat administrativu a odstranit byrokracii, vyjednat rovné podmínky v rámci EU a podpořit stavbu bioplynových stanic. Ministerstvo pak nově spouští program Regionální potravina za 50 milionů korun, zachována by měla být i značka Klasa.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down