29.09.2004 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inkubátor pro začínající podnikatele chystá Chebská agrární komora

Chebská agrární komora hodlá pro začínající podnikatele v zemědělství a potravinářství vytvořit podnikatelský inkubátor. Ten by jim měl sloužit v začátku podnikání za zvýhodněných podmínek jako kancelářský prostor. Dále by v něm měla najít své zázemí i agrární komora, která by tam poskytovala poradenské služby. Na vybudování inkubátoru chce agrární komora využít prostředků, které poskytují evropské fondy. Dotace je předběžně již přislíbena, sdělil předseda komory Josef Erhard.

Místem podnikatelského inkubátoru má být bývalý objekt lesní správy, který chebská radnice získala zpět jako svůj historický majetek od Lesů ČR, upřesnil Erhard. Po rekonstrukci tohoto objektu by v inkubátoru mohlo působit šest až osm začínajících podnikatelů, kteří by tam měli své kanceláře. V inkubátoru by působili asi dva roky za zvýhodněných podmínek, poté by se jim nájemné zvyšovalo, až by je to přimělo k hledání jiného působiště. Tím by uvolnily prostory zase pro další zájemce, rozvinul své plány šéf komory Erhard.
Agrární komora navrhla, že by nájemné, které chebská radnice stanovila na 241 000 korun ročně, kompenzovala investicemi do budovy, řekl chebský místostarosta Pavel Vanoušek. Komora by měla mít budovu v pronájmu po dobu deseti let. Pokud se město s agrární komorou definitivně dohodne, mohly by stavební úpravy objektu začít už letos a skončit v polovině příštího roku, plánuje předseda komory Erhard.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down