Inspekce bude usilovat o maximální vymahatelnost předpisů

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) bude ve spolupráci s dozorovými orgány ostatních členských států Evropské unie usilovat o maximální vymahatelnost ustanovení českých i evropských předpisů zamezujících dvojí kvalitu. Uvedl to na setkání s novináři ústřední ředitel SZPI Martin Klanica. Výsledný text evropské směrnice o nekalých obchodních praktikách, kde je zahrnuta také tato problematiku, označil za kompromis.

"Velmi vítám aktivitu Ministerstva zemědělství zapracovat dvojí kvalitu potravin do novely zákona o potravinách," prohlásil s tím, že Státní zemědělská a potravinářská inspekce je připravena hájit oprávněné zájmy České republiky. Ministr připomněl, že tento problém se netýká českých výrobců, ale jde o nadnárodní společnosti. Předseda zemědělského výboru Poslanecké sněmovny Jaroslav Faltýnek poznamenal, že dvojí kvalita je dnes brána jako zavádějící nekalá obchodní praktika a záleží na naší legislativě, jak to uchopíme a jak pověříme dozorové orgány k její kontrole. Klanica poznamenal, že zveřejňování subjektů, které produkují výrobky dvojí kvality, přispívá k tomu, aby se tato praktika omezila.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down