06.10.2000 | 09:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce chce zastavit napouštění nádrží Nové Mlýny

Správní řízení o zastavení napouštění nádrží Nové Mlýny zahájila Česká inspekce životního prostředí. Důvodem je rozhodnutí okresního úřadu, které správci díla (Povodí Moravy) ukládá udržovat hladinu v nádržích na kótě 170,00 m nadmořské výšky s tolerancí +- 15 cm. To však překračuje výšku hladiny na úrovni 169,5 m n. m., kterou stanovil projekt, jehož cílem je vytvoření biokoridoru ve střední nádrži vznikem umělého ostrova.

Na tento účel poskytl finanční podporu Státní fond životního prostředí (SFŽP).
Důvodem kroku ČIŽP je obava, aby do odstranění rozporů v názorech na výši hladiny nedošlo k poškození obecně i zvláště chráněných částí přírody a současně také investice ve výši zhruba 60 milionů Kč, kterou z větší částli hradil SFŽP. Vedení fondu upozornilo Povodí Moravy i Okresní úřad Břeclav, že v případě porušení podmínek projektu a na jeho základě uzavřené smlouvy o poskytnutí finančních prostředků může uplatnit sankce, popřípadě požadovat vrácení všech peněz. Pokud fond shledá, že příjemce dotace porušil podmínky smlouvy podstatně, považují se veškeré do té doby poskytnuté dotace za prostředky neoprávněně použité.
.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down