14.11.2014 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce nařídila stáhnout potravinový doplněk

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) nařídila stáhnout z trhu potravinový doplněk Manayupa v kapslích, který podporuje normální činnost jater. Zjistila totiž, že výrobek je ošetřený ionizujícím zářením, ale informace není na obale uvedená, uvedla SZPI.

SZPI odebrala vzorek z balení s obsahem 100 kapslí po 350 miligramech od výrobce ORO VERDE z Prahy. "Potravinové právo jasně ukládá informovat spotřebitele o tom, že ošetřil potravinu či některou složku ionizujícím zářením. Jde o jeden ze způsobů likvidace mikroorganismů," informovala inspekce.
Manayupa je rostlina, která roste v některých oblastech And v nadmořských výškách 1000 až 3000 metrů. Používá se i jako antioxidant, pomáhá i při gynekologických či kožních problémech.  SZPI zahájila s výrobcem správní řízení o uložení pokuty.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down