15.05.2015 | 02:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce nařídila stažení vitamínového nápoje bez vitamínů ze sítě obchodů dm drogerie

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila klamavě označenou potravinu v síti společnosti dm drogerie. Jde o potravinu Water & Easy – nápoj s příchutí, obohacený o vitamíny a rostlinné výtažky, obsah 500 ml, výrobce: Ackermanns Haus, Sonnenblick 4, 08236 Ellefeld, s označením data minimální trvanlivost do 30. 7. 2015.

Na obalu nápoje výrobce mimo jiné uvedl „Výživová hodnota na 100 ml: Vitamin C 12 mg, Vitamin B6 0,2 mg“. Laboratorní rozbor SZPI potvrdil obsah vitamínu C menší než 0,1 mg na 100 ml a obsah vitamínu B6 menší než 0,01 mg na 100 ml.

Označení nápoje tak uvádělo spotřebitele v omyl a inspekce nařídila prodejci neprodleně stáhnout výrobek ze své tržní sítě. Z došetřování vyplynulo, že závadná šarže obsahovala 576 kusů. Inspekce s prodejcem zahájí správní řízení o uložení sankce.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down