12.06.2023 | 08:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce našla šarže falšovaného vína ze zahraničí, navíc bylo syntetické aroma

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila čtyři šarže falšovaného bílého vína ze zahraničí, a to nepovoleným přídavkem syntetického aroma. Prodejní řetězce je musí stáhnout z trhu. Inspekce o tom informovala v tiskové zprávě.

Falšování podle inspekce prokázal laboratorní rozbor v akreditované laboratoři. Jde o výrobek Viña Mercedes, Chardonnay od španělského výrobce: Bodegas FERNANDO CSTRO S.L. Tři šarže (L-10.01.23, L-07.09.22, L-12.01.23) inspektoři odebrali v tržní síti společnosti Tesco Stores ČR a jednu šarži (L-09.01.23) v síti společnosti Albert Česká republika.

"Inspektoři SZPI nařídili oběma kontrolovaným osobám, aby uvedené šarže neprodleně stáhly z tržní sítě. SZPI s kontrolovanými osobami zahájí správní řízení o uložení pokuty," uvedl referent mediální komunikace inspekce Marek Bartík.

Aromatické složky do vína přirozeně vstupují z hroznů révy vinné a další se dotvářejí během fermentace a procesu zrání. Přidání umělých – syntetických – aromat patří k závažným nepovoleným postupům při výrobě vína.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down