31.08.2009 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce odhalila listerie

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) odhalila ve vejcích v aspiku od firmy Váhala & spol. z Hustopečí nad Bečvou nadlimitní obsah nebezpečné bakterie listeria. Výrobce proto všechny vejce v aspiku s datem spotřeby 3. září stahuje z trhu. Výrobu dočasně zajišťuje z náhradních prostor.

"V letošním roce bylo v akreditované laboratoři vyšetřeno celkem 130 výrobků a stěrů naší společnosti na Listerii monocytogenes a Salmonellu species bez nálezu. Z uvedených skutečností vyplývá, že se celoročně zabýváme monitoringem našich výrobků a vzniklou situaci nepodceňujeme," uvedla firma v prohlášení. Listerie je běžně v půdě, prachu, povrchových vodách nebo na rostlinách. Přítomnost této bakterie v jídle ještě neznamená akutní nebezpečí, zdraví lidé jí odolají. Onemocnění způsobuje u těhotných žen, novorozenců, seniorů a lidí s oslabenou imunitou. 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down