22.03.2022 | 11:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce opět zjistila nadlimitní množství pesticidů v koření z Kambodži

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zadržela společně s celníky zásilku koření z Kambodži. Bylo v ní 213 kilogramů bazalky a chilli. Inspekce v laboratoři odhalila mix pesticidů, uvedl včera v tiskové zprávě mluvčí SZPI Pavel Kopřiva. Dovozcem je pražská firma Taokin.

Bazalka měla označení Húng queé - sweet basic. "Analýza potvrdila přítomnost chlorfenapyru v množství 1,9 miligramu na kilogram (limit je 0,02 miligramu), isoprothiolanu v množství 0,07 miligramu na kilogram (limit je 0,01 miligramu), propiconazolu v množství 0,32 miligramu na kilogram (limit je 0,02 miligramu) a valifenalatu v množství 0,06 miligramu na kilogram (limit je 0,01 miligramu)," uvedl Kopřiva. V chilli (red chilli) byly pesticidy chlorpyrifos v množství 0,35 miligramu na kilogram (limit je 0,01 miligramu) a triazophos v množství 0,08 miligramu na kilogram (limit je 0,01 miligramu). S dovozcem zahájí inspekce správní řízení o uložení pokuty, koření musí dovozce stáhnout z trhu. O podobném případu informovala inspekce před dvěma týdny. Tehdy brněnský dovozce TruthFresh z Brna dostal zásilku s koriandrem, bazalkou a červenými papričkami taktéž z Kambodži s nadlimitním množstvím pesticidů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down