14.09.2007 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inspekce: Pozor na nápoj s plísní

Státní zemědělské a potravinářské inspekce upozorňuje spotřebitele, že se na trhu vyskytl nealkoholický nápoj, který může obsahovat plíseň. Jak uvedla Pavla Burešová z oddělení komunikace SZPI, jde o vícedruhový nápoj ze směsi ovocného a karotkového koncentrátu s názvem PF Bio Multi Gold, velikost balení 0,2 l od výrobce Hermann Pfanner Getränke Ges. m.b.H. z Rakouska. Výrobek nevyhověl senzorickým znakům a laboratoř SZPI v Praze ve výrobku prokázala výskyt plísní. Na výrobku bylo uvedeno datum minimální trvanlivosti 25.05.2008.

 

Burešová upřesnila, že SZPI zahájila kontrolu na základě podnětu od spotřebitele. Inspektoři kontrolovali také kontrola dovozce firmu PFANNER, spol. s r.o. V opatření, které jí uložili, byla povinnost informovat o výskytu plísně v nápoji všechny své dodavatele a stáhnout výrobek z oběhu. Do České republiky se dovezlo 9504 kusů po 0,2l, z toho bylo 384 kusů se dále exportovalo na Slovensko.
Burešová upozorňuje, že spotřebitelé, kteří si výrobek obsahující plíseň koupili, mají právo jej reklamovat v místě nákupu.
SZPI odeslala hlášení o tomto výrobku do bruselské centrály Systému rychlého varování pro potraviny a krmiva (RASFF).

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down