Inspekce uložila pokuty kvůli zalesnění po těžbě dřeva, ochraně vod a odpadům

Pracovníci České inspekce životního prostředí (ČIŽP) v Jihomoravském a Zlínském kraji loni uskutečnili 2237 kontrol, při kterých uložili 351 pokut téměř za 19,5 milionu korun. Nejvyšší pokutu, 980 000 korun, inspekce na jihu Moravy uložila společnosti Jopatrans, která nezajistila řádné zalesnění po těžbě dřeva. Nejvíce pokut bylo uloženo v oblasti odpadového hospodářství a ochrany vod. Informoval o tom ředitel brněnského inspektorátu ČIŽP Jindřich Mikeš.

V Jihomoravském kraji loni provedli inspektoři 1512 kontrol a uložili 253 pokut zhruba za 15,3 milionu korun. Ve Zlínském kraji šlo o 725 kontrol a 98 pokut celkem za 4,2 milionu Kč.

Dvě největší pokuty vyměřené brněnským inspektorátem se týkaly porušení lesního zákona. Sankci 980 000 korun dostala společnost Jopatrans za to, že v Drásově na Brněnsku nezajistila řádné zalesnění po těžbě dřeva, upřesnil Mikeš. Pokutu 950 000 korun uložila ČIŽP společnosti Landinine za nezajištění zalesnění po těžbě ve Svatoslavi na Brněnsku.

Česká inspekce životního prostředí uložila loni celkem 2887 pokut, meziročně o dvě procenta méně. Celková výše udělených sankcí klesla o 3,7 procenta na 131 milionů korun. Nejvíce pokut padlo za odpady. Inspekce loni provedla téměř 15 900 kontrol, bylo jich tedy o 200 více než předloni. Letos inspekce plánuje zhruba 16 000 kontrol.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down